2017. január 12. 19 óra
A belépés ingyenes!
Paris-Rio-Buenos Aires ¡DE Budapest!
Bodrogi Éva – ének
Koltai Katalin – gitár
Bartek Zsolt – klarinét
Párizs, Rio de Janeiro és Buenos Aires zenei világa között kalauzolnak minket a Mezítlábas Zenészek. A hangzó térben mindannyian utasokká válunk, körbevesz minket az ének, a gitár és a klarinét hangja. Különleges sightspecific-koncert, ahol a tér különböző pontjairól hallhatjuk Piazzolla, Satie, Villa Lobos, Ginastera, Ovalle dalait és táncait valamint a Mezítlábasok improvizációit.
Heitor Villa-Lobos Brazíliából indult útnak, -magát a „modernizmus” követőjének tartva- és az Années Folles kavalkádjába csöppenve a Montmartre művészszalonjaiban hamar megismerkedett Erik Satie-val és Jean Cocteau-val. Zenéje itt nem számított többé modernnek, viszont sokakat érdekelt az „egzotikus” brazil művész és hazájának népzenéje. Villa-Lobos párizsi élményei hatására válhatott „Brazília nemzeti szerzőjévé”.
Harminc évvel később -talán minden idők leghíresebb argentin zeneszerzője- Astor Piazzolla érkezett Párizsba. A Francia Hatok szellemi központjában a bandeonista, tangószerző a párizsi konzervatórium zeneszerzés osztályában próbált „klasszikus komponistává válni”. Tanárai azonban kifogásolták az egyéni hang hiányát műveiben. A legenda szerint, saját stílusát csak akkor lelte meg, amikor szégyenkezve megmutatta párizsi mesterének korábban írt tangóit.
http://mezitlabaszeneszek.com/projects/paris-rio-buenos_aires_¡de_budapest
A Mezítlábas Zenészek művészcsoportot Koltai Katalin – gitárművész és Bodrogi Éva -énekművész hozta létre 2006-ban. A csoporthoz állandó tagként csatlakozott 2009-ben Bartek Zsolt -klarinétművész.
A három klasszikus zenész törekvése egy olyan tér megalkotása, mely különbözõ művészeti ághoz tartozó elõadóművészek és alkotók számára a szabad alkotás és önkifejezés lehetõségét adja.
Kamarazenei, összművészeti, ifjúsági és kortárs zenei projektjeik kiemelt célja a nyitott és őszinte „mezítlábas” kommunikáció, mely lehetőséget teremt a művészetek és különböző társadalmi csoportok közti párbeszédre, és arra, hogy szélesebb közönséghez juthasson el kortárs és komolyzene.
Rendszeresen mutatnak be az együttesnek írt kortárs műveket, valamint gyakran kezdeményeznek együttműködést más művészeti ághoz tartozó elõadókkal (például színészekkel és táncosokkal).
Az együtteshez tartozó művészek elismert szereplői a nemzetközi hangverseny és színházi életnek, közös produkcióik rendszeresen mutatkoznak be Magyarország és Európa jelentős kulturális tereiben, így például a Vígszínházban, a POSZT-on, SZIGET Fesztiválon, a FUGA-ban.
A Magyar Rádió megbízásából 2011-ben közreműködésükkel hangjáték készült. 2012 tavaszán jelent meg első lemezük.